A karikagyűrű az egyik legjelentősebb ékszer az életünkben, hiszen a házasság és az örök hűség szimbóluma. De mit is jelent pontosan, és melyik kézen szokás viselni?
A karikagyűrű jelentése
A karikagyűrű története több ezer évre nyúlik vissza, egészen az ókori Egyiptomig. Már akkoriban is kör alakú gyűrűvel pecsételték meg a házasságot, mert a kör az örökkévalóságot szimbolizálja. A gyűrű végtelen formája az örök szerelem és elköteleződés jelképévé vált. Amikor felhúzod a karikagyűrűt, azzal azt vállalod, hogy életed hátralévő részét a pároddal szeretnéd leélni, hűségben és szeretetben.
A gyűrű anyaga is fontos. A legtöbb esetben aranyból készül, amely az értékállóságot és a maradandóságot szimbolizálja. Az arany mellett azonban egyre népszerűbbek a platina és a fehérarany változatok is, amelyek szintén az időtálló szeretetet jelképezik.
Melyik kézen viseljük a karikagyűrűt?
A gyűrű viselésének hagyománya országonként változhat. Magyarországon és több más európai országban is a bal kéz gyűrűsujján viseljük az eljegyzési gyűrűt, a házasság megkötése után azonban áthelyezzük a jobb kéz gyűrűsujjára a karikagyűrűt. Ennek oka, hogy a jobb kéz a becsületesség és az elkötelezettség jelképe, így itt viseljük azt a gyűrűt, ami a házasság szentségét szimbolizálja.
Más országokban, például az Egyesült Államokban, végig a bal kézen marad a gyűrű. Ez a hagyomány abból ered, hogy az ókori rómaiak úgy hitték, a bal kéz negyedik ujjából közvetlenül a szívhez vezet egy véna, az úgynevezett „Vena Amoris”, azaz a szerelem vénája.
Legyen szó bármelyik kézről is, a lényeg, hogy a karikagyűrű azt az örök szerelmet jelképezi, amit a társad iránt érzel.
Nézelődj különleges karikagyűrűink között, melyeket vésettel, felirattal egyedivé tehetsz »